Round cylinders DSNU-S, double-acting, DSNU-S-20-125-PPS-A-MX
SKU
Specifications • Round cylinders DSNU-S, double-acting • Stroke 125 mm • Piston diameter 20 mm • Piston rod thread M8 • Cushioning Self-adjusting pneumatic end-position cushioning • Mounting position optional • Design: Piston, Piston rod, Cylinder barrel • Position detection Via proximity switch
Round cylinders DSNU-S, double-acting • Compact variant of standards-based cylinder DSNU • Piston Ø 8... 25 mm • Stroke 10 ... 200 mm